Parfüm Tene mi Giysiye mi Sıkılmalı?

Parfüm Tene mi Giysiye mi Sıkılmalı?

Her ikisine de sıkılabilir. Ancak kişi sık sık parfüm değiştiriyorsa sadece tenine uygulaması, giysilerinde bulunan diğer kokularla karışmayı önleyeceğinden, daha doğru olacaktır.

Parfüm tene veya kıyafete sıkılacaksa, 15-20 cm mesafeden uygulanmalıdır.
Eğer giysiye sıkılması tercih edilmişse , pamuklu ve yünlü kumaşlar parfüm kalıcılığı için en ideal ortam olacaktır. Sentetik liflerden imal edilmiş kumaşlar, doğal liflerden yapılanlar kadar olumlu sonuç vermeyebilirler.

Tenleri ve üzerlerindeki kıyafetler dışında, Gardroplarındaki giysilere de parfüm sıkmayı alışkanlık edinmiş parfüm kullanıcıları mevcuttur.

Parfüm üzerine sıkıldığı kumaşın türüne ve sıkılma mesafesine bağlı olarak leke bırakabilir. Bu konuda tüketiciyi uyarmak amaçlı, etiketlerimizin arkayüz bilgileri arasında ‘’ bazen giysilerde leke bırakabilir’’ uyarısı mevcuttur. D&P perfumum markalı ürünler içeriğindeki yüksek konsantrasyondaki esans sebebiyle doğru kullanılmadığında bu tip bir olumsuzluğa neden olabilir.

İpek ve saten kumaşlar, özellikle açık renkli olanlarda leke riski daha yüksektir.

Diğer taraftan deri ceket, deri mont vb. üzerine parfüm sıkılmaması, çok gerekliyle kumaş astarlarına uygunlanması sağlıklı olacaktır. İnci mücevherler , gümüş ve imitasyon takılarda parfümden uzak tutulması gerekenler arasındadır.

Oluşan lekeler kumaşın türüne bağlı olarak genelde yıkamayla veya kuru temizlemeyle kolayca çıkacaktır.

By |2020-07-02T23:53:21+03:00Temmuz 2nd, 2020|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin